Zapraszamy do udziału

Od 1 września do 30 listopada na terenie Rzeczypospolitej Polskiej trwa Powszechny Spis Rolny. Jest on przeprowadzany w gospodarstwach indywidualnych i w gospodarstwach rolnych osób prawnych oraz jednostkach organizacyjnych niemających osobowości prawnej.

Spis rolny przeprowadzany jest metodami:

– samospisu przeprowadzanego za pośrednictwem interaktywnej aplikacji, która jest dostępna na  stronie internetowej  https://spisrolny.gov.pl/  (dla osób, które dokonają samospisu przewidziano loterię z cennymi nagrodami, więcej informacji https://loteria.spisrolny.gov.pl/  )

– wywiadu telefonicznego (dzwoniąc na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99. Po połączeniu się z numerem należy wybrać „1” – następnie należy wybrać opcję „Spisz się przez telefon”, która połączy z rachmistrzem telefonicznym.

– bezpośredniego wywiadu (do gospodarstwa przychodzi rachmistrz terenowy po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu wizyty)

Jak przebiega spis rolny?  jakich pytań możemy się spodziewać? Jak się przygotować zanim zawita lub zadzwoni do nas rachmistrz? ile trwa przeprowadzenie wywiadu?
Na te i inne pytania znajdą Państwo odpowiedź wchodząc w poniższy link:

https://spisrolny.gov.pl/warto-wiedziec/o-spisie