Zajęcia z rękodzieła – DK Sobolów

Flakonik z plastikowej butelki

Tym razem mamy dla Was pomysł jak wykorzystać zużytą, plastikową butelkę i zrobić z niej całkiem ładny flakonik.

Do jego zrobienia będziemy potrzebować:

-plastikowej, przeźroczystej butelki po napoju lub mleku

-farby akrylowej

-tektury falistej i pianki brokatowej

-pistoletu z klejem na gorąco -kleju magic

-nożyczek, linijki, długopisu, nożyka do tapet oraz pędzla

-perełek, taśmy ozdobnej oraz dwóch kwiatków materiałowych

Z butelki plastikowej należy oderwać etykietę, a samą butelkę oczyścić z resztek kleju. Następnie za pomocą nożyka do tapet odcinamy butelkę na około 16 cm wysokości (mierząc od korka w górę). Odkręcamy także korek i usuwamy plastikową otoczkę.

Teraz przystępujemy do jej malowania. Za pomocą pędzla i farby akrylowej malujemy całą jej powierzchnię. Po jej wyschnięciu powtarzamy tą samą czynność kolejny raz.

Z pianki brokatowej samoprzylepnej wycinamy 3 koła o szerokości 9 cm, z kolei z tektury falistej wycinamy 1 koło o tej samej szerokości

Po ich wycięciu sklejamy je ze sobą pamiętając aby kółko z tektury falistej było na samej górze. Następnie za pomocą perełek lub ozdobnej taśmy oklejamy ich kraj.

Za pomocą tych samych perełek oklejamy także górę flakonika oraz ozdabiamy szyjkę butelki.

Teraz przystępujemy do najprzyjemniejszej części zadania –ozdabianie naszego flakonika. Na jego środku przyklejamy materiałowy kwiatek. Następnie z pianki brokatowej samoprzylepnej wycinamy bardzo cienkie paseczki około 3 i 4 cm długości, które wypuszczamy od kwiatu jako zwinięte gałązki. W ich zwinięcie najlepiej wkleić za pomocą kleju magic kilka perełek, które będą ozdobą kwiatu.Gotowy flakonik przyklejamy do podstawy.

I oto z nieużytecznej dla nas rzeczy,którą wyrzucilibyśmy do śmietnika, dodając szczyptę fantazji i kreatywności powstały te oto flakoniki. Oryginalne, jedyne w swoim rodzaju przedmioty, które dodadzą wnętrzom naszego domu niepowtarzalnego charakteru. A czy Wam się podobają?