Zajęcia z rękodzieła – DK Sobolów

Organizer na sztućce i nie tylko !

Tym razem pragniemy zachęcić Was do zrobienia organizera ze słoików. Puste słoiki idealnie nadają się jako organizery. Tak naprawdę w słoikach możecie przechowywać wszystko. Wystarczy je tylko pięknie ozdobić. A do ich zrobienia będziecie potrzebować:

-słoików różnej wielkości

-farby białej -kartonu-papieru prezentowego

-tacek papierowych

-pistoletu z klejem na gorąco

-dziurkacza, pędzla-linijki, ołówka, nożyczek

-sznura dekoracyjnego-ozdobnych pereł, taśmy oraz materiałowych kwiatków

Pierwszą czynność rozpoczynamy od pomalowania słoików.

Z papieru prezentowego wycinamy dwa paski w rozmiarze etykiety słoika. Następnie za pomocą kleju przyklejamy je do słoików. Po przyklejeniu górę etykiety ozdabiamy taśmą perełkową. Dla odmiany jeden z mniejszych słoików możemy ozdobić za pomocą kółeczek wyciętych z papieru prezentowego.

Aby ozdobić nasze organizery przyklejamy materiałowe kwiatuszki.

Z kartonu i papieru prezentowego wycinamy koła o wielkości około 20 cm. Po ich wycięciu papier prezentowy przyklejamy do kartonu. Następnie za pomocą ozdobnej taśmy oklejamy jego krawędź.

Za pomocą tej samej metody możemy wykonać słoiczek w niebieskim kolorze.

Używając wolnej zakrętki ze słoika możemy stworzyć piękną pokrywę, którą można ozdobić ozdobnym sznurkiem zawijając go od środka w kształt ślimaka. Po zwinięciu na środek przyklejamy ozdobną perłę.

Nasz gotowy słoik będzie się pięknie prezentował na papierowej tacce w tym samym kolorze i wzorze.

Jak i gdzie przechowywać, co wykorzystać by było wygodnie i ładnie? Po prostu wystarczy to, co mamy w domu. Nasze puste słoiki przemieniły się w przydatne organizery. Jak sami widzicie można przechowywać w nich np.:sztućce, płatki kosmetyczne, przybory szkolne, itp.