Wystawa – fotorelacja

W ciągu ostatnich dwóch tygodni na sali widowiskowej Centrum Kultury Gminy Łapanów można było obejrzeć ”Wystawę pamiątek i opowiadań z czasów I wojny światowej”. Wydarzenie poświęcone było obchodom jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości oraz rocznicę zakończenia I wojny światowej.
Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem, o czym świadczyć może frekwencja. Obejrzeli ją uczniowie Szkół Podstawowych w Tarnawie, Grabiu, Łapanowie, dzieci z Publicznego Przedszkola w Łapanowie oraz mieszkańcy gminy.
 Szczególne podziękowania należą się dla osób, które udostępniły swoje zbiory. Przedmioty zostały udostępnione z prywatnych kolekcji ks. Mariusza Wrzesińskiego, Przemysława Bary i Marcina Kochańskiego. Wspomnienia udostępnił Pan Krzysztof Kluba, a wiersz napisał Pan Zdzisław Wójcik. Podziękowania należą się dla Pana Damiana Woźniaka za przygotowanie gablot, w których umieściliśmy eksponaty. Dziękujemy Panu Pawłowi Cieślikowi (firma Turystyka) za przewóz dzieci z Tarnawy i Grabia. Organizatorem wystawy byli Centrum Kultury Gminy Łapanów oraz Urząd Gminy Łapanów.