Spotkanie opłatkowe – DK Tarnawa

W dniu 16.12.2018r. o godz. 16:15 odbyło się spotkanie opłatkowe dla seniorów i osób samotnych zorganizowane przez  Koło Gospodyń Wiejskich w Tarnawie.

W spotkaniu  tym wzięli  również udział: Andrzej Śliwa –  Wójt Gminy Łapanów, ks. proboszcz Jan Warta, Wioletta Nowojowska – Dyrektor Centrum Kultury oraz Radny Gminy pan Andrzej Sajak. Z tej okazji Dom Kultury w Tarnawie przygotował program artystyczny, w którym dzieci i młodzież przybliżyły uczestnikom tradycyjne zwyczaje związane ze świętami Bożego Narodzenia. 
Na imprezie nie zabrakło kolęd i piosenek świątecznych wykonanych przez zespół muzyczny działający przy naszej placówce. Był to  premierowy występ do którego młodzi muzycy przygotowywali się od kilku miesięcy. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich specjalnie na tę okazję przyrządziły tradycyjne polskie potrawy wigilijne, ciasta i inne smakołyki.


Kilka serdecznych i pełnych otuchy słów do zgromadzonych wyraził  w swych życzeniach Wójt Gminy Łapanów oraz przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich pani Elżbieta Kaja. Spotkanie przebiegało w miłej i rodzinnej atmosferze. Goście z uznaniem wyrażali się
o potrzebie tego typu spotkań, dzięki czemu organizatorzy utwierdzili się w przekonaniu,
że tradycja spotkań opłatkowych będzie kontynuowana w kolejnych latach.

Tekst i zdjęcia – Monika Weber, Piotr Musiał