„Skaldowie & Cud i Przyjaciele”

W najbliższą sobotę, 8 listopada w krakowskim Centrum Kongresowym ICE o godz. 19:00 odbędzie się niezwykły koncert z okazji 70 urodzin i 50-lecia pracy twórczej Andrzeja Zielińskiego, lidera zespołu Skaldowie. W tym wyjątkowym wydarzeniu artyście towarzyszyć będzie zespół Skaldowie oraz grupa wokalna pod dyrekcją Marka Sobczyka znana pod nazwą „Cud i Przyjaciele”.

W koncercie udział wezmą: Andrzej Zieliński – vocal, fortepian, organy Hammonda, syntezatory; Jacek Zieliński – vocal, trąbka, skrzypce; Konrad Ratyński – gitara basowa, vocal, Jerzy Tarasiński – gitara elektryczna, Jan Budziaszek – perkusja; Grzegorz Górkiewicz – instrumenty klawiszowe, a także Leszek Szczerba – saksofony, oraz gościnnie – Marek Piekarczyk i Anna Szałapak.

Występ w koncercie grupy wokalnej działającej na terenach gmin Trzciany i Łapanowa jest wyróżnieniem indywidualnym pana Andrzeja za wykonanie piosenki „Dopóki jesteś” na Festiwalu Piosenek A. Zielińskiego w Gdowie. Zapoznawanie się z twórczością Andrzeja Zielińskiego rozpoczęło się w czerwcu 2014 r., natomiast intensywne próby trwają od września i odbywają się głównie w Kierlikówce i Domu Kultury w Łapanowie po okiem lidera Skaldów. W ostatnim tygodniu przed występem przygotowania przeniosły się do krakowskiego Śródmiejskiego Ośrodka Kultury.

Na potrzeby koncertu zostały opracowane przez Andrzeja Zielińskiego i Marka Sobczyka oryginalne chórki do 22 piosenek. Na scenie zaprezentowane będą najpopularniejsze utwory Skaldów oraz te, z solowej płyty Jubilata. Dwie piosenki „Nie widzę ciebie w swych marzeniach” oraz „Śpiewam, bo muszę” wykona gościnnie przyjaciel zespołu – Marek Piekarczyk.