Seniorzy świętowali swój dzień – DK Sobolów

Bardzo uroczyście obchodzony był w naszej placówce Dzień Seniora. W tym roku odbył się on w środę 10 listopada. Dzień Seniora to szczególne święto, bowiem dotyczy osób starszych, którym należy się szacunek i uznanie za ich mądrość życiową oraz doświadczenie, jakim obdarowują młodsze pokolenia. Święto Seniorów cieszy się od lat rosnącym zainteresowaniem. To najlepszy sposób na integrację.

Niewątpliwie atrakcją wieczoru były występy artystyczne dzieci i młodzieży działającej przy Domu Kultury. 10 listopad był także świetną okazją aby upamiętnić 103 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Podniosły charakter uroczystości utwierdził Seniorów w przekonaniu, że mogą się czuć jeszcze wielu osobom potrzebni, za co dziękowali serdecznym uśmiechem i gorącymi brawami. Na zakończenie przedstawiciele władz gminnych i powiatowych złożyli Seniorom okolicznościowe życzenia. Do życzeń tych dołączyli się także nasi przyjaciele ze Stowarzyszenia Rodzina Kolpinga w Bochni. Z kolei młodzież wręczyła honorowym gościom kwiaty i upominki, a organizatorzy zaprosili wszystkich na wspólny poczęstunek.

Pragniemy gorąco podziękować Panu Marianowi Sobczyk za uwiecznienie naszej uroczystości a Krzysztofowi Bondek za pomoc przy nagłośnieniu i realizacji naszego programu.