Rozdanie nagród – konkurs „Polskie Boże Narodzenie”

W dniu 17 grudnia 2013 r. w sali widowiskowej Domu Kultury w Łapanowie miało miejsce uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego „Magia świąt – choinka”, zorganizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Łapanowie.

Konkurs adresowany był do uczniów klas 4 – 6 szkół podstawowych i uczniów klas 1 – 3 szkół gimnazjalnych z terenu gminy Łapanów. Na konkurs wpłynęło bardzo dużo pięknych i pomysłowych prac, wykonanych różnymi technikami.
Zgromadzonych gości, dyrektorów szkół, uczniów i ich opiekunów, a także bibliotekarzy powitała pani Teresa Szewczyk – dyrektor GBP w Łapanowie. Następnie uczniowie Publicznego Gimnazjum im. Janusza Kuliga w Łapanowie zaprezentowali program artystyczny, tematycznie nawiązujący do tradycji bożonarodzeniowych, w tym dekorowania choinki. Uczniowie „ubierali” choinkę ozdobami ręcznie wykonanymi z różnych materiałów: papieru, bibuły, szyszek, itp., a także pierniczkami i koronkowymi gwiazdkami. Recytowali też wiersze oraz śpiewali kolędy. Całości towarzyszyła prezentacja multimedialna.
Po programie nastąpiło uroczyste wręczanie nagród książkowych i dyplomów laureatom konkursu.

wyniki