Podsumowanie Wakacji 2019 – Dom Kultury w Tarnawie

Najpierw długo wyczekiwane, a potem tak szybko mijają – wakacje. Otóż właśnie dobiegły końca. Wszystko co dobre szybko się kończy. Pozostały nam wspomnienia, zdjęcia i pamiątki z wyjazdów a ogrom nagromadzonej dobrej energii będzie nam potrzebny w zbliżającym się roku szkolnym oraz przyda się na jesienną słotę i zimowe dni. Kto spędził je z Domem Kultury w Tarnawie ten na pewno na nudę nie mógł narzekać. A oto krótkie podsumowanie.

Przez cały okres wakacji w Domu Kultury w Tarnawie odbywały się zajęcia sportowe. Sprzyjająca w tym roku pogoda pozwoliła na rozgrywki piłki nożnej, siatkowej czy badmintona.

W programie zajęć nie zabrakło zajęć teatralnych i kabaretowych a w sierpniu uczestnicy doskonalili swoje umiejętności na warsztatach tanecznych.

Wielu uczestników zajęć oddawało się pasji plastycznej. Malowaliśmy na szkle, piaskiem, tworzyliśmy wycinanki ludowe, ramki ze słomki, koraliki do prasowania czy tatuaże z henny.

Jak zawsze niezawodne Panie z KGW Tarnawie zorganizowały dla młodych amatorów gotowania zajęcia kulinarne w ramach których podsuwały różnorodne pomysły na potrawy i wypieki. Dzieci solennie obiecywały wykorzystać zdobyte umiejętności w swoich domach.

W tym roku po raz pierwszy przygotowaliśmy dla naszych uczestników grę terenową, której scenariusz pozwolił na lepsze poznanie naszej okolicy. Dzieci musiały wykazać się wiedzą, spostrzegawczością ale także pomysłowością i szybkością w podejmowaniu decyzji tak by jak najlepiej rozwiązać przygotowane dla nich zadania.

Ponadto w obecnym roku prowadzone były warsztaty z języka francuskiego oraz zorganizowaliśmy wyjazd do kina na bajkę „Sekretne życie zwierzaków domowych 2”.

Dla najmłodszych przygotowaliśmy zajęcia wprowadzające je w świat książek pt. ”Hece w bibliotece”, na których w formie zabawy dzieci zapoznały się z działalnością biblioteki.

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim osobom, które zaangażowały się by zapewnić dzieciom udane i ciekawe wakacje. Szczególne podziękowania ślemy do Pań z Koła Gospodyń Wiejskich, a także do Pań Bogusławy Skopek, Jolanty Kaczmarczyk, Marii Koza, Natalii Dudziak, Juli Pytel i Natalii Satoły.  Wszystkie dzieciaki już dzisiaj zapraszamy do udziału w wydarzeniach które zorganizujemy w roku szkolnym.