Podsumowanie ferii – DK Tarnawa

I oto nadszedł koniec ferii zimowych 2020 roku. Teraz więc czas na krótkie podsumowanie wydarzeń, które miały miejsce w naszym Domu Kultury.

Wychodząc z założenia, parafrazując tekst powszechnie znanej piosenki z kabaretu Starszych Panów, że „w czasie ferii dzieci się nudzą” jak zwykle staraliśmy się aby zaproponowany przez nas program był jak najbardziej urozmaicony i obfitujący w bogatą ofertę spędzenia wolnego od nauki czasu. Chcieliśmy by każdy mógł znaleźć coś interesującego dla siebie.

Mamy cichą nadzieję, że udało nam się zrealizować ten ambitny plan.

I tak oto w Domu Kultury wydarzyło się co następuje:

Gotowaliśmy i piekli. Nie straszne nam już ciasteczka, przekąski czy sałatki warzywne.
Takie kulinarne umiejętności na pewno zaprocentują w przyszłym dorosłym życiu.

Po tym słodkim łakomstwie należało zadbać o nasze figury. I na to znalazł się sposób. Przecież żadna to tajemnica, że nie ma jak gimnastyka. A tą złożoną z aktywnej rozgrzewki poprzez zabawy ogólnorozwojowe, elementami gimnastyki korekcyjnej, ćwiczeniami na matach i wreszcie z część wyciszającej w postaci stretchingu poprowadziła pani Izabela Szorek.

A teraz chwila oddechu i całe nasze artystyczne dusze oddaliśmy pasji tworzenia czego efektem były piękne arcydzieła plastyczne. Powstały więc prezenciki na walentynki, zmywalne tatuaże z henny, rysunki, obrazy i wszystko cokolwiek tylko sobie wyobrazili nasi mali artyści. Byli też tacy, którzy woleli pograć na keyboardzie lub innych instrumentach w czym pomagali nasi niezawodni muzycy z Orkiestry Strażackiej.

Inni woleli poćwiczyć swoje zdolności intelektualne, wiec zorganizowaliśmy specjalnie dla nich turniej warcabowy. Oczywiście wyłoniliśmy i nagrodzili zwycięzców.

„Hece w bibliotece” to już kolejna, ale wciąż ciesząca się dużym zainteresowaniem, edycja zapoznawania naszych najmłodszych uczestników ze światem książki, zorganizowana jak co roku przez panią Jolantę Kaczmarczyk.

No i oczywiście nie obyło się bez wyjazdu do kina w Krakowie. Tym razem na wielkim ekranie bajka „Kraina lodu”.

Z nadmiaru tych wszystkich wrażeń można było stracić oddech, więc zajęcia z udzielania pierwszej pomocy osobie poszkodowanej w sytuacjach zagrożenia życia były jak najbardziej wskazane. Celem zajęć było nabycie wiedzy, jak sprawdzić czy osoba jest przytomna, jakie czynności należy podjąć udzielając pomocy poszkodowanym z różnymi urazami. Teraz już wszyscy wiedzą jak wykonać resuscytację krążeniowo – oddechową oraz ułożyć poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej. Zajęcia prowadziła pielęgniarka Pani Halina Kurek.

A w czasie przerwy wakacyjnej, czyli już za momencik, zapraszamy wszystkich którym tylko plany wakacyjne na to pozwolą na kolejne spotkania, warsztaty, zajęcia, wycieczki – słowem na ciąg dalszy naszych szalonych zajęć.

Na zakończenie tej krótkiej relacji pracownicy Domu Kultury pragną serdecznie podziękować wszystkim osobom, które poświęciły swój czas by zapewnić dzieciom ciekawe i udane i ferie.

Szczególne podziękowania ślemy do Pań z Koła Gospodyń Wiejskich z Tarnawy, Pań Bogusławy Skopek, Natalii Dudziak oraz Panu Szymonowi Stalmach oraz wspomnianych już wcześniej Pań Haliny Kurek, Izabeli Szorek i Jolanty Kaczmarczyk.

Tekst i zdjęcia – Monika Weber