Podsumowanie ferii 2012 – Dom Kultury w Tarnawie

Ferie  już za nami. Zajęcia w Domu Kultury obfitowały w szereg atrakcyjnych propozycji, dających możliwość miłego spędzenia wolnego czasu. Dzieci i młodzież brały udział w zabawach, grach, a ponadto rozwijały swoją wiedzę, umiejętności i zainteresowania.

Jednak nawet w okresie wypoczynku nie można zapominać o kwestiach bezpieczeństwa. W ramach propagowania polityki bezpieczeństwa i zdrowia odbyło się spotkanie z przedstawicielem lokalnej policji oraz z panią pielęgniarką, którzy przeprowadzili specjalnie przygotowaną na tą okazję dla dzieci prelekcję. Dzieci i młodzież brały czynny udział w pogadance zadając dużo pytań, które nie pozostawały bez odpowiedzi. Uczestnicy prelekcji poznali zastosowanie defibrylatora oraz pod okiem Prezesa OSP Tarnawa mieli okazję obejrzeć sprzęt i pomieszczenia strażnicy, wsiąść za kierownice pojazdów i założyć hełm strażaka. Kolejnymi atrakcjami ferii były zajęcia z jogi oraz karate, a także warsztaty taneczne. Nie zabrakło miejsca również na tradycyjne już zajęcia plastyczne oraz hafciarskie.

Pierwszy tydzień ferii został  zwieńczony wspólną zabawą na kuligu oraz tanecznymi ostatkami, podsumowującymi okres karnawału. W drugim zaś tygodniu zajęcia cieszyły się równie szerokim zainteresowaniem uczestników. Ich liczba jasno świadczyła o tym, że oferta zaplanowana przez Dom Kultury w Tarnawie trafiła w gusta dzieci i młodzieży, stanowiąc radosną i pełną pomysłów odskocznię dla monotonności roku szkolnego.

Z tego miejsca chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się  do zorganizowania zajęć i atrakcji, a w szczególności: Panu aspirantowi sztabowemu Januszowi Stopie, Pani Halinie Kurek, Panu Stanisławowi Kaja, Pani Izabeli Szorek, Panu Romanowi Różyńskiemu, Pani Bogusławie Skopek, Pani Annie Płachczewskiej-Rogozińskiej i Panu Piotrowi Rogozińskiemu. Dzięki ich aktywnej pomocy i zaangażowaniu dzieci i młodzież  interesująco spędziły czas wolny.

Nadszedł niestety nieubłaganie kres ferii zimowych, dlatego dziękujemy także wszystkim uczestnikom zorganizowanych przez nas zajęć i liczymy na równie duże zainteresowanie z ich strony w czasie trwania roku szkolnego. Choć ferie się kończą, to zabawa może trwać nadal. I tego właśnie życzymy młodym ludziom wracającym po okresie wypoczynku do szkół.