Podsumowanie drugiego roku udziału w projekcie „Małopolska Szkoła Tradycji”

15 czerwca w Centrum Kultury Gminy Łapanów odbył się koncert stanowiący uroczyste podsumowanie drugiego roku  udziału w projekcie „Małopolska Szkoła Tradycji”.
Matecznik Tradycji to projekt edukacyjny realizowany na terenie całego województwa przez Małopolskie Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu. Jest jednym z elementów projektu realizowanego w latach 2017 – 2020 pn. „Małopolska Szkoła Tradycji”. W ramach projektu na terenie Gminy Łapanów utworzony został Mateczniki Tradycji – warsztaty tańca ludowego skupiający 50 uczestników.
W Mateczniku Tradycji w Łapanowie działają dwie grupy taneczne. Należą do niej kl. II Szkoły Podstawowej w Łapanowie oraz Zespół Pieśni i Tańca „Łapanowianie”. Dzieci i młodzież uczy się oraz pogłębia swoją wiedzę w tańcu ludowym od roku, a występ był okazją do pochwalenia się zdobytymi do tej pory umiejętnościami oraz wiedzą dotyczącą rodzimego folkloru. Wyjątkowy koncert młodych artystów swoją obecnością zaszczycili: Małgorzata Kalarus – dyrektor Małopolskiego Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu Beata Rompała – koordynator projektu, Andrzej Śliwa – Wójt Gminy Łapanów, Dorota Twaróg – dyrektor Szkoły Podstawowej, Agnieszka Trzos – dyrektor Publicznego Przedszkola, Jan Śliwa pierwszy założyciel Kapeli Ludowej „Łapanowianie” oraz Michał Paszkot.