Piknik Rodzinny w Tarnawie

Już po raz drugi dnia 5 czerwca 2016 r. w Zespole Szkół w Tarnawie odbył się kolejny  Piknik Rodzinny zorganizowany przez Radę Rodziców, Grono Pedagogiczne i Samorząd Uczniowski. Uroczystość uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście: Wójt Gminy Łapanów Robert Roj, sekretarz UG Anna Piasecka, skarbnik UG Barbara Molenda, ks. Proboszcz Jan Warta oraz licznie przybyli rodzice, uczniowie i społeczność lokalna.
W ramach programu artystycznego zaprezentowały się dzieci i młodzież działające przy Domu Kultury w Tarnawie. Układy tańca nowoczesnego w wykonaniu dziecięcego zespołu „Iskierki” były przeplatane występami solistów śpiewających najnowsze przeboje. Dzieciom z zespołu „Iskierki” udało się nawet porwać publiczność do wspólnego wykonania tańca integracyjnego „Belgijki”. Zwieńczeniem występów na scenie był koncert Strażackiej Orkiestry Dętej pod przewodnictwem pana Stanisława Pajora. Wszystkie występy były nagradzane gromkimi brawami. Wśród wielu atrakcji przygotowanych przez szkołę znalazły się: loteria fantowa, malowanie twarzy, stoisko regionalne przygotowane przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Tarnawie, zawody sportowe, warsztaty malowania na szkle oraz miasteczko strażackie dla najmłodszych. Wśród młodzieży szkolnej dużym zainteresowaniem cieszyła się prelekcja przygotowana przez Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej „Najemnicy Bocheńscy” podczas, której można było wysłuchać wiele ciekawostek na temat życia w czasach okupacji II Wojny Światowej, a także obejrzeć oryginalne eksponaty.
Wielką popularnością cieszył się przygotowany przez Straż Pożarną z Tarnawy i Wolicy pokaz udzielania pierwszej pomocy w czasie wypadku drogowego. Dziękujemy organizatorom i wszystkim przybyłym za miło spędzony czas.