Parafiada 2019

Za nami kolejne wielkie wydarzenie – Parafiada 2019 zorganizowana przez Parafie Łapanów oraz Centrum Kultury Gminy Łapanów. Ogrom przedsięwzięcia, liczba uczestników oraz wolontariuszy, atrakcyjne nagrody i rozbudowana część artystyczna złożyły się na nasz wspólny wielki sukces. Dzięki zaangażowaniu i pracy wielu osób dobrego serca, a także chęciom i pozytywnemu nastawieniu uczestników, Parafiada 2019 okazała się wydarzeniem bardzo udanym.

Impreza rozpoczęła się częścią oficjalną podczas której  ks. Proboszcz oraz Dyrektor Centrum Kultury Gminy Łapanów  oficjalnie otworzyli Parafiadę. Następnie na scenie zaprezentowały się Przedszkola, Szkoły Podstawowe, zespoły taneczne, grupy wokalne, chóry, WTZ,  Schola, Kapela Ludowa. Podczas trwania całej imprezy można było skorzystać z atrakcji takich jak: grill, stoiska regionalne, trial rowerowy w wykonaniu Mikołaja Woźniaka, gier i zabaw sportowych dla całych rodzin przygotowanych przez Adama Szostaka z firmy Fit AS. Publiczność bardzo ciepło przyjęła gwiazdę wieczoru Dorotę Helbin z zespołem. Zwieńczeniem imprezy był koncert zespołu Lubię To!, a całość imprezy poprowadziła niezastąpiona Małgorzata Mikołajek. 

Wiele radości wzbudziła wizyta motocyklistów oraz strażaków. Dzieci i młodzież miała okazję odbyć przejażdżkę motocyklem oraz zapoznać się z wyposażaniem samochodu strażackiego. 

Wielkie emocje wzbudziły licytacje, w których wzięli udział wszyscy będący na Parafiadzie. Do wylicytowania były m.in.: Bibliuś,  piłka z autografami wszystkich piłkarzy Wisły Kraków, koszulki Jakuba Błaszczykowskiego oraz Rafała Boguskiego.

Składamy swoje podziękowania wszystkim, którzy włożyli swoją pracę w to wielkie i trudne przedsięwzięcie, jakim była tegoroczna Parafiada. Szczególne podziękowania kierujemy do wszystkich dobroczyńców, dzięki którym ta impreza mogła się odbyć, a ich pomoc jest nie do ocenienia, a są to:
– wszystkie panie, które przyniosły swoje wspaniałe wypieki,
– panie z KGW z Wolicy i Grabia,
– sołtysi wszystkich miejscowości z terenu parafii Łapanów ,
– strażacy z OSP Łapanów i OSP Wolica,
– panie wychowawczynie klas I -III ze Szkoły Podstawowej w Łapanowie,
– obsługa nagłośnienia sceny,
– pracownicy CKGŁ,
– panie z Domowego Zakątka,

Pan Łukasz Kaczmarczyk – Łapanów,
Firma handlowa Rolbud – Robert i Ewa Bachula,
Pan Marek Patalita,
Państwo Jerzy Agnieszka Zastawniak – sala bankietowa „Herbowa”,
SYSTEM-DRÓB Państwo Łosiowscy,
Weronika Michał Hejmo – Pogotowie Ogrodnicze Łapanów,
Masarnia – Pan Andrzej Dedio,
Ubezpieczenia Pani Obrał,
Zakład Dekarski Sylwester Pala z Kocmyrzowa,
Piekarnia i cukiernia „Ekler” z Baranówki (gm. Kocmyrzów – Luborzyca),
Paweł i Katarzyna Kaja,
Hurtownia napojów Ubrzeż – Bartłomiej Stach,
Anonimowy sponsor,
Firma Les Gaz, p. Grzegorza i Moniki Kowalskich,
Firma AutomatSpec . Marcin Przybyło,
Sklep Minuta 8 Boczów,
Pani Wiesława Paszkot.

Chcemy podziękować szczególnie za niezwykłe zaangażowanie księdzu Proboszczowi, bez którego całe przedsięwzięcie nie mogłoby się udać. Jego energia i serce napędzają nas do tworzenia w Łapanowie tego typu pięknych i godnych podziwu imprez społecznościowych. Cały dochód z imprezy zostanie przeznaczony na odnowienie polichromii w kościele Św. Bartłomieja w Łapanowie.

Jeszcze raz wszystkim serdecznie dziękujemy.

Dyrektor CKGŁ
Wioletta Nowojowska

Fot. P. Musiał, M. Sobczyk