„Pamięć trwa wiecznie” oraz tradycje wielkanocne – DK Sobolów

Dnia 7 kwietnia w naszej placówce gościnnie wystąpiła Grupa Teatralna i Filmowa „Animusz” z Łapanowa, która przedstawiła spektakl pt.: „Pamięć Trwa Wiecznie”. Młodzi artyści przybliżyli nam życiorys wielkiego patrioty pochodzącego z Woli Wieruszyckiej ks. Jana Leona Ziółkowskiego. Po spektaklu zespoły działające przy Domu Kultury przedstawiły „Tradycje wielkanocne”. W czasie programu artystycznego dzieci i młodzież z humorem przybliżyli niezwykłą kreatywność i radość z życia naszych przodków. Wiele pięknych tradycji odeszło już w zapomnienie, ale te najważniejsze przetrwały do dzisiaj. Polska Wielkanoc pozostała świętem triumfu dobra nad złem, świętem odrodzenia.

Życząc sobie nawzajem Wesołego Alleluja i smacznego święconego jajka nawiązujemy do wielowiekowych tradycji, a wielkanocne baby, mazurki i pisanki z pewnością pozostaną w polskiej kulturze na długo. Po części artystycznej nasi goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez Panie z KGW Sobolów.

Tego dnia zorganizowaliśmy również kiermasz wielkanocny, z którego dochód w całości zostanie przekazany na leczenie 5letniej Ani. Relacja z kiermaszu już wkrótce.