„Jasełka”- DK Sobolów

Ciszę betlejemskiej Nocy i radość Narodzin przeżywaliśmy ponownie 12 stycznia br., za przyczyną aktorów naszej placówki, którzy wcielili się w postacie biblijne wystawiając Jasełka. Jak co roku staliśmy przed wyzwaniem wystawienia nowych, wspaniałych i oryginalnych jasełek. A nie jest to takie proste, gdy historia narodzin Jezusa w Betlejem jest oczywiście niezmienna. Postanowiliśmy przedstawić tradycyjną historię narodzin Jezusa Chrystusa wplatając współczesne i humorystyczne scenki. Pokłon Dzieciątku w ubogiej stajence oddali ludzie z całego świata. Dzieci przygotowywały się z wielkim zaangażowaniem pamiętając o powadze wydarzenia, jakim było przyjście na świat Zbawiciela. Stroje, muzyka, a przede wszystkim gra aktorska sprawiły, że serca widzów wypełniła radość. Ukazane zostały odwieczne wartości takie jak: miłość, życzliwość i nadzieja. Zawarte w programie treści religijne, przeplatane kolędami i pastorałkami wytworzyły niepowtarzalny nastrój. Wszyscy występujący wykazali się dużym kunsztem aktorskim, a ich gra była pełna otwartości, szczerości, prostoty i ciepła. Przygotowywane z wielkim zaangażowaniem przez dzieci Jasełka nie są jedynie przypomnieniem historii narodzin Dzieciątka Jezus, ale zawsze zawierają jakieś głębsze przesłanie.
Tym razem było podobnie. Nie jest w życiu ważne, aby mieć wszystko, tylko aby to Pan Bóg był dla nas wszystkim. Niech to przesłanie nie będzie dla Nas tylko kolejnym okolicznościowym banałem.
Po części artystycznej Wójt Gminy Łapanów P. Andrzej Śliwa oraz Wicestarosta P. Ryszard Drożdżak pogratulowali aktorom pięknego występu i złożyli obecnym na sali życzenia noworoczne. A ja z głębi serca dziękuję za tak liczną obecność oraz wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób pomagali w przygotowaniu jasełkowego przedstawienia.
Tekst- Jadwiga Musiał
Zdjęcia – Marian Sobczyk