II konkurs na babkę wielkanocną

W dniu 29 marca br. w Domu Kultury w Łapanowie odbyła się II edycja konkursu na najsmaczniejszą i najpiękniejszą babkę wielkanocną. Przystąpiło do niego 7 kół gospodyń wiejskich, które działają na terenie gminy Łapanów.

Spotkanie rozpoczął Michał Paszkot – dyrektor Centrum Kultury Gminy Łapanów, który był organizatorem kulinarnego konkursu. Po powitaniu krótki program artystyczny zaprezentowały dzieci z Domu Kultury w Sobolowie oraz Domu Kultury w Tarnawie. W tym czasie jury konkursowe w składzie: Jan Kulig – Wójt Gminy Łapanów, Michał Paszkot – dyrektor CKGŁ, Elżbieta Kukla – instruktor Domu Kultury w Łapanowie oraz Mirosław Drożdż – koordynator Kół Gospodyń Wiejskich przystąpiło do oceniania przygotowanych babek. Pod uwagę brano zarówno ich smak, jak i wygląd. Po podliczeniu punktów jury ogłosiło wyniki:
I miejsce – KGW Tarnawa
II miejsce – KGW Sobolów
III miejsce – KGW Grabie
IV miejsce – KGW Lubomierz
V miejsce – KGW Wolica
VI miejsce – KGW Cichawka
VII miejsce – KGW Chrostowa
Wszystkie koła otrzymały atrakcyjne nagrody, które z pewnością okażą się przydatne w ich codziennej działalności. Sponsorem nagród było Centrum Kultury Gminy Łapanów.
Po zakończeniu zmagań konkursowych wójt podziękował wszystkim paniom za ich zaangażowanie, a także troskę o kultywowanie tradycji, złożył również świąteczne życzenia. Podobnie jak w ubiegłym roku specjalną piosenkę o babce wielkanocnej ułożyły i zaśpiewały panie z KGW Sobolów.

Tekst: Mirosław Drożdż
Zdjęcia: Marek Sobczyk