Dzień Seniora – DK Sobolów

Jesień to czas dojrzałości i spełnienia, czas wspólnych spotkań. Dlatego dnia 6 listopada odbył się w naszej placówce uroczysty „Dzień Seniora”. Seniorzy odgrywają w życiu każdego z nas ogromną rolę. To osoby wręcz nie do zastąpienia, mądre, pomocne i coraz częściej aktywne.

Podczas części artystycznej wystąpiły zespoły dziecięco – młodzieżowe działające przy Domu Kultury. W ten sposób chcieliśmy podziękować Im za wsparcie, wiedzę, bogate doświadczanie, a przede wszystkim siłę i radość życia. Święto Seniora cieszy się od lat rosnącym zainteresowaniem – to najlepszy sposób na integrację. Podniosły charakter uroczystości tylko utwierdza Seniorów w przekonaniu, że mogą się czuć jeszcze wielu osobom potrzebni, za co dziękowali radosnym uśmiechem na twarzy.

Po programie artystycznym młodzież wręczyła honorowym gościom kwiaty oraz drobne upominki, z kolei Wójt Gminy Łapanów – Andrzej Śliwa, Wicestarosta Powiatu Bocheńskiego – Ryszard Drożdżak oraz Dyrektor CKGŁ Wioletta Nowojowska złożyli wszystkim Seniorom piękne życzenia. Na koniec nasi goście zostali zaproszeni na wspólny poczęstunek, o który zadbali zarówno Seniorzy jak i Panie z KGW Sobolów.

Dbajmy o to, aby przez cały rok starsi ludzie wokół nas mieli szansę na godne przeżywanie swojej „jesieni życia”.